PCA300F-5
Cosel
436-PCA300F-5
PCA300F-5
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount AC/DC PS (Enclosed Type) 300W, 5V, 60A
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
50 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cosel
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
300 W
85 VAC to 264 VAC, 88 VDC to 370 VDC
1 Output
5 VDC
60 A
Enclosed
4 kVAC
86 %
Medical
152 mm (5.984 in)
89 mm (3.504 in)
41 mm (1.614 in)
PCA
Brand: Cosel
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Input Frequency: 45 Hz to 66 Hz