KBPC5001W-G
Comchip Technology
750-KBPC5001W-G
KBPC5001W-G
Mfr.:
Description:
Bridge Rectifiers RECT BRIDGE 50A 100V
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 500   Multiples: 50
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Comchip Technology
Product Category: Bridge Rectifiers
RoHS:
Single Phase Bridge
Screw Mount
Through Hole
KBPC-W-4
50 A
100 V
1.1 V
500 A
- 55 C
+ 150 C
28.8 mm
28.8 mm
11.23 mm
KBPC5001
Tray
Brand: Comchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Ir - Reverse Current: 10 uA
Product Type: Bridge Rectifiers
Factory Pack Quantity: 50
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vr - Reverse Voltage: 100 V