SLC7649S-360KLC
Coilcraft
994-SLC7649S-360KLC
SLC7649S-360KLC
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 36nH Shld 10% 39A 178.5mOhms
ECAD Model:
In Stock: 1.248
Stock:
1.248 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 250)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Coilcraft
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Shielded
36 nH
10 %
74 A
170 uOhms
- 40 C
+ 85 C
1.15 GHz
Standard
7.62 mm
7.49 mm
4.96 mm
Ferrite
SLC7649
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Coilcraft
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: ID
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 250
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz