SER1590-501MLD
Coilcraft
994-SER1590-501MLD
SER1590-501MLD
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 500nH Shld 20% 27A 940mOhms
ECAD Model:
In Stock: 13
Stock:
13 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 250)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Coilcraft
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
15.75 mm x 10.16 mm x 16.26 mm
Shielded
500 nH
20 %
27 A
940 mOhms
44 A
- 40 C
+ 85 C
202 MHz
Standard
16.26 mm
15.75 mm
10.16 mm
Ferrite
SER
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: Coilcraft
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 250
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz