EC4DAW-24D15N
Cincon
418-EC4DAW-24D15N
EC4DAW-24D15N
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 6W 9-36Vin +/-15Vout 200mA
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 30
Stock:
30 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Cincon
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
6 W
24 VDC
9 VDC
36 VDC
15 V
200 mA
- 15 VDC
200 mA
3 kV
24.2 mm (0.953 in)
13.7 mm (0.539 in)
10 mm (0.394 in)
Industrial
EC4DAW
Brand: Cincon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 24.2 mm x 13.7 mm x 10 mm
Input Voltage: 9 VDC to 36 VDC