PD30ETDR10BPA2IO
Carlo Gavazzi
225-PD30ETDR10BPA2IO
PD30ETDR10BPA2IO
Mfr.:
Description:
Photoelectric Sensors PHOTO DR RD 1M SS IO-LINK, CAB
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Carlo Gavazzi
Product Category: Photoelectric Sensors
RoHS:
Diffuse Reflective
1 m
Red LED
NPN/PNP
Cable
2 m
10 VDC
30 VDC
- 25 C
+ 60 C
Brand: Carlo Gavazzi
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: LT
Height: 31.5 mm
IP Rating: IP67, IP68, IP69K
Length: 21 mm
Operating Supply Voltage: 10 VDC to 30 VDC
Product Type: Photoelectric Sensors
Series: PD30ET
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Sensors
Width: 11 mm