VOF-S25B-24-PB
CUI Inc.
490-VOF-S25B-24-PB
VOF-S25B-24-PB
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Board Mount ac-dc, 25 W, 24 Vdc, single output, PCB mount, power boost
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 100   Multiples: 100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CUI Inc.
Product Category: Power Supplies - Board Mount
Delivery Restrictions:
25 W
90 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC
1 Output
24 VDC
1.05 A
Through Hole
Open Frame
3 kVAC
86 %
50.8 mm
27.94 mm
24.9 mm
VOF-S25B
Brand: CUI Inc.
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 50.8 mm x 27.94 mm x 24.9 mm
Industry: Industrial
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz