CA25C4803GLR
CTS Electronic Components
774-CA25C4803GLR
CA25C4803GLR
Mfr.:
Description:
Standard Clock Oscillators 2.5mmx2.0mm Surface Mount Automotive Grade [AEC-Q200] HCMOS Clock, 48.0000MHz, +3.3V, Stab 50ppm, -40 C/+105 C, Pin 1 Enable, Phase Jitter 500fs typical, 1k/reel
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: KR
Factory Pack Quantity: 3000
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
CA AEC-Q200 HCMOS Clock Oscillators
CTS Electronic Components CA AEC-Q200 HCMOS Clock Oscillators are AEC-Q200 compliant clock oscillators designed for use in automotive electronics operating over extended temperature ranges (-55°C to +105°C). CTS Electronic Components CA Clock Oscillators have an HCMOS/TTL compatible output and offer excellent stability (25ppm, 30ppm, 50ppm, 100ppm, or 150ppm) and low jitter/phase noise performance (less than 1ps).