CA25C1203HNT
CTS Electronic Components
774-CA25C1203HNT
CA25C1203HNT
Mfr.:
Description:
Standard Clock Oscillators 2.5mmx2.0mm Surface Mount Automotive Grade [AEC-Q200] HCMOS Clock, 12.0000MHz, +2.5V, Stab +/-50ppm, -40C/+125C, Pin 1 Enable, Phase Jitter 500fs typical, 1k/reel
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 3000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CTS
Product Category: Standard Clock Oscillators
RoHS:
Standard Oscillators
12 MHz
50 PPM
15 pF
1.8 V
3.3 V
HCMOS
SMD/SMT
- 40 C
+ 125 C
2.5 mm (0.098 in)
2 mm (0.079 in)
1 mm (0.039 in)
AEC-Q200
CA25
Reel
Brand: CTS Electronic Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Current Rating: 15 mA
Duty Cycle - Max: 55 %
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Oscillators
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
CA AEC-Q200 HCMOS Clock Oscillators
CTS Electronic Components CA AEC-Q200 HCMOS Clock Oscillators are AEC-Q200 compliant clock oscillators designed for use in automotive electronics operating over extended temperature ranges (-55°C to +105°C). CTS Electronic Components CA Clock Oscillators have an HCMOS/TTL compatible output and offer excellent stability (25ppm, 30ppm, 50ppm, 100ppm, or 150ppm) and low jitter/phase noise performance (less than 1ps).