SMLJ22A-QH
Bourns
652-SMLJ22A-QH
SMLJ22A-QH
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 22volts 3kW 5% Uni-Dir. AEC-Q101
ECAD Model:
In Stock: 1.388
Stock:
1.388 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 1388 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
REACH - SVHC:
Unidirectional
1 Channel
22 V
SMD/SMT
24.4 V
SMC (DO-214AB)
3 kW
- 55 C
+ 150 C
SMLJ-Q
AEC-Q101
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Bourns
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 1500
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Unit Weight: 257 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Circuit Protection Devices
SMxJ-Q AEC-Q101 TVS Diodes
Bourns SMxJ-Q AEC-Q101 Transient Voltage Suppressor (TVS) Diodes are designed for surge and ESD protection applications. The diodes are AEC-Q101 compliant and RoHS compliant. These devices offer a working voltage of 5V to 220V, a breakdown voltage of 7V to 272V, and a clamping voltage of 9.2V to 275V. Typical fast response times are <1ps from 0V to breakdown voltage. Bourns SMxJ-Q TVS Diodes conform to JEDEC standards and are easy to handle with standard pick-and-place equipment, and the flat configuration minimizes rollaway.