SMLJ17A-R
Bourns
652-SMLJ17A-R
SMLJ17A-R
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 17V 3KW UNI
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 6000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Bidirectional
1 Channel
17 V
SMD/SMT
35.9 V
18.9 V
SMC (DO-214AB)
543.5 A
3 kW
- 55 C
+ 150 C
SMLJ-R
Reel
Brand: Bourns
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: GB
Pd - Power Dissipation: 50 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V