RLB9012-2R2ML
Bourns
652-RLB9012-2R2ML
RLB9012-2R2ML
Mfr.:
Description:
Power Inductors - Leaded 2.2uH 20% 6.5A
ECAD Model:
In Stock: 941
Stock:
941 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Bourns
Product Category: Power Inductors - Leaded
RoHS:
Wirewound
Radial
Unshielded
2.2 uH
20 %
6.5 A
21 mOhms
- 55 C
+ 125 C
20
90 MHz
Standard
PCB Mount
12.2 mm
9 mm
Ferrite
RLB
Tray
Application: RF
Brand: Bourns
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Lead Spacing: 5 mm