PWR220T-35-R025J
Bourns
652-PWR220T-35-R025J
PWR220T-35-R025J
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - Through Hole POWER RESISTOR
ECAD Model:
In Stock: 163
Stock:
163 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
9 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Bourns
Product Category: Thick Film Resistors - Through Hole
RoHS:
PWR220T-35
25 mOhms
35 W
5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
2 kV
10.1 mm
Radial
Tube
14.6 mm
0.72 mm
5.08 mm
Thick Film Resistors Leaded
Power Resistors
4 mm