FWP220T2-R200-F
Bourns
652-FWP220T2-R200-F
FWP220T2-R200-F
Mfr.:
Description:
Metal Foil Resistors - Through Hole ResFoil FWP220 THT 2T 0.2R 1% TC50
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 250   Multiples: 50
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Metal Foil Resistors - Through Hole
RoHS:
200 mOhms
1.5 W
300 VDC
1 %
Radial
50 PPM / C
10.16 mm
4 mm
17.3 mm