CRN2010-FX-R047EPF
Bourns
652-CRN2010-FX-R047E
CRN2010-FX-R047EPF
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD MetFilmRes 2010 47mR 1% 0.75W TC100
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
CRN
47 mOhms
750 mW (3/4 W)
1 %
100 PPM/C
2010
5 mm (0.197 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.6 mm (0.024 in)
- 55 C
+ 155 C
Thick Film
Metal Frame
SMD/SMT
Application: Current Sense
Brand: Bourns
Country of Assembly: TW
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Mounting Style: PCB Mount
Number of Terminals: 2 Terminal
Product: Film Resistor
Product Type: Current Sense Resistors
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Resistors
Voltage Rating: 826 mV