4816P-R2R-103LF
Bourns
652-4816P-R2R-103LF
4816P-R2R-103LF
Mfr.:
Description:
Resistor Networks & Arrays THICK FILM 2% 10K SMD MED BODY
ECAD Model:
In Stock: 1.446
Stock:
1.446 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Resistor Networks & Arrays
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
4800P
Networks
SMD/SMT
10 kOhms
2 %
R/2R Ladder
16 Resistor
16 Pin
100 PPM / C
- 55 C
+ 125 C
SOIC-16
11.18 mm
5.59 mm
2.03 mm
Brand: Bourns
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CR
Power per Element: 1.28 W