3269W-1-200G
Bourns
652-3269W-1-200G
3269W-1-200G
Mfr.:
Description:
Trimmer Resistors - SMD 1/4IN 20 OHMS 10% Vertical Adjust
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
7 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 500   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Trimmer Resistors - SMD
RoHS: No - RoHS Version Available
3269
SMD/SMT
Multiturn
12 Turn
Cermet
Top Slot
20 Ohms
250 mW (1/4 W)
10 %
100 PPM / C
Vertical Adjustment
- 65 C
+ 150 C
Reel
Brand: Bourns
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CR
Height: 7.44 mm
Length: 6.35 mm
Moisture Sensitive: Yes
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Trimmer Resistors
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Potentiometers, Trimmers & Rheostats
Tradename: Trimpot
Type: 0.25 in Square SMD Trimming Potentiometer
Width: 4.32 mm