WL50SWSSGL5PWMQ
Banner Engineering
778-WL50SWSSGL5PWMQ
WL50SWSSGL5PWMQ
Mfr.:
Description:
Task Lighting Work Light 50 mm 316SS Spot Light; PWM Dimming; Voltage: 12-30 V dc; Environmental Rating: IP69K; Color: White; 5 Deg Lens; Glass Window; 5-pin M12 Integral QD
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
5 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Task Lighting
Delivery Restrictions:
Spot Light
LED
White
5000 K to 8300 K
12 VDC
30 VDC
295 lm
56 mm
IP67, IP69K
5-Pin M12 QD
Thread
Stainless steel
WL50S
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Current Rating: 400 mA