TL70WGQP
Banner Engineering
778-TL70WGQP
TL70WGQP
Mfr.:
Description:
Tower Lights - Assembled TL70 Tower Light; Black Housing: 2-Color Indicator; Voltage: 12-30 V dc; Environmental Rating: IP65; Input: Bimodal; Colors: White Green; 150 mm (6 in) 5-pin M12 PVC Pigtail QD
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
5 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Tower Lights - Assembled
Delivery Restrictions:
TL70
Green, White
2 Color
Chassis Mount
Quick Connect
150 mm
70 mm
137.3 mm
Bimodal
12 VDC to 30 VDC
IP65
Multitone
Black
Polycarbonate (PC)
Water Resistant
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Diameter: 70 mm