LEDRRV70XD5-XM
Banner Engineering
778-LEDRRV70XD5-XM
LEDRRV70XD5-XM
Mfr.:
Description:
Industrial Ring Lights VE Series 70 x 70 mm High Intensity Ring Light; Visible Red LED; 24 V dc; Fixed Intensity; 0.3 m (1 ft) Cable with 3-pin male Connector; Connects to VE Smart Camera
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
5 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Industrial Ring Lights
Delivery Restrictions:
Red
620 nm to 630 nm
24 VDC
240 lm
350 mA