LEDRO100M-D
Banner Engineering
778-LEDRO100M-D
LEDRO100M-D
Mfr.:
Description:
Task Lighting PresencePLUS 100 x 100 mm On-Axis; Visible Red LED 24 V dc - w/dust cover; 0.6 m (2 ft) cable with 3-pin male Connector; Connects to P4
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Task Lighting
Delivery Restrictions:
On-Axis Light
LED
Red
630 nm
24 VDC
178 mm
109.9 mm
109.3 mm
3-Pin M8 QD
Bracket
Aluminum
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Current Rating: 500 mA