K50PCLRGB7KAQP
Banner Engineering
778-K50PCLRGB7KAQP
K50PCLRGB7KAQP
Mfr.:
Description:
Buzzers & Audio Indicators - Industrial K50 Pro Compact with Audible and IO-Link: 7-color RGB Indicator; 18-30 V dc; Polycarbonate; IP66, IP67, IP69K; Input: Bimodal; Colors: Multicolor; 150 mm (6 in) 5-pin M12 PVC Pigtail QD
In Stock: 1
Stock:
1 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Buzzers & Audio Indicators - Industrial
Delivery Restrictions:
Indicators
M12
IP67, IP69K
K50 PRO
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Product Type: Audio Indicators & Alerts
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Audio Devices
Part # Aliases: 813585
Unit Weight: 101,605 g
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
K50 Pro with Programmable Audible Indicator
Banner Engineering K50 Pro with Programmable Audible Indicator is a version of the K50 Pro 50mm Multicolor Indicators that includes a programmable audible indicator. The programmable audible indicator provides a distinct status indication and is available with Pro Editor software or IO-Link communication for additional versatility and customization. Banner Engineering K50 Pro Audible versions offer fourteen different tones with intensity, customization, and input control.