K50APPBGRC
Banner Engineering
778-K50APPBGRC
K50APPBGRC
Mfr.:
Description:
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Pushbutton Switches
K50
Pick-to-Lights
Illuminated
Base Mount
LED
Red, Green
75 mA
IP67, IP69K
Wire Lead
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Diameter: 50 mm
Height: 36.8 mm