K30APT2FXGF2QP
Banner Engineering
778-K30APT2FXGF2QP
K30APT2FXGF2QP
Mfr.:
Description:
Touch Switches K30 Series EZ-LIGHT: 1-Input-Color Touch Sensor Gen 2 FDA; Voltage: 12-30 V dc; Housing: FDA Copolyester; IP67 IP69K; Input: PNP (NO); Colors: None - Power Applied, Green - Input Active; 150 mm (6 in) 5-pin M12 PVC Pigtail QD
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Touch Switches
OFF - (ON)
Green
12 VDC to 30 VDC
Base Mount
5-pin M12 Pigtail
30 mm
IP67, IP69K
Momentary
K30
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Height: 23.5 mm