P091S-EA30DR10K
BI Technologies / TT Electronics
858-P091S-EA30DR10K
P091S-EA30DR10K
Mfr.:
Description:
Potentiometers
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 4160   Multiples: 1040
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: Potentiometers
RoHS:
Panel Mount
PC Pin
Potentiometers
1 Gang
10 kOhms
Audio
Horizontal
25 mW (1/40 W)
50 VAC
20 %
Conductive Plastic
1 Turn
Smooth / Slotted
6 mm
30 mm
5 mm
Rotary Switch
Without Detent
Panel Potentiometer
100000 Cycle
IP50
- 10 C
+ 70 C
Tray
Brand: BI Technologies / TT Electronics
Bushing Material: Metal
Bushing Thread: M7 x 0.75
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Features: Side Adjust
Height: 11.35 mm
Length: 13.3 mm
Product Type: Potentiometers
Factory Pack Quantity: 1040
Subcategory: Potentiometers, Trimmers & Rheostats
Thread Size: M7 x 0.75
Width: 9.5 mm