ADP150AUJZ-2.8-R7
Analog Devices
584-ADP150AUJZ-2.8R7
ADP150AUJZ-2.8-R7
Mfr.:
Description:
Linear Voltage Regulators 150mA Ultra-Low Noise LDO 2.8 Vout
ECAD Model:
In Stock: 26.697
Stock:
26.697 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Analog Devices Inc.
Product Category: Linear Voltage Regulators
RoHS:
ADP150
SMD/SMT
TSOT-23-5
1 Output
Positive
2.8 V
150 mA
Fixed
2.2 V
5.5 V
- 40 C
+ 85 C
10 uA
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Analog Devices
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Line Regulation: 0.05 %/V
Load Regulation: 0.003 %/mA