ME30A2403F01
Advanced Energy / SL Power
675-ME30A2403F01
ME30A2403F01
Mfr.:
Description:
Desktop AC Adapters Desktop IEC60320 C14 24Vdc, 30W, Level VI
ECAD Model:
In Stock: 80
Stock:
80 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
1.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Advanced Energy
Product Category: Desktop AC Adapters
RoHS:
Required
Universal
90 VAC to 264 VAC
1 Output
30 W
24 VDC
1.33 A
Medical
Barrel Connector
2.5 mm Barrel Plug (2.5x5.5)
1.5 m
Level VI
ME30 - Level VI
2xMOPP
Brand: Advanced Energy / SL Power
Center Pin Length: 9.5 mm