MB120S15C01
Advanced Energy / SL Power
675-MB120S15C01
MB120S15C01
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 15V at 8A Class II
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 81   Multiples: 81
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
567 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Advanced Energy
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
120 W
80 VAC to 264 VAC
1 Output
15 VDC
8 A
Open Frame
4 kVAC
93 %
Medical
101.6 mm (4 in)
50.8 mm (2 in)
31.8 mm (1.252 in)
MB120S
Brand: Advanced Energy / SL Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz
Load Regulation: Regulated
Maximum Operating Temperature: + 70 C
Minimum Operating Temperature: - 10 C
Mounting Style: Chassis
Open Frame/Enclosed: Open Frame
Product: Switching Supplies
Product Type: Switching Power Supplies
Factory Pack Quantity: 81
Subcategory: Power Supplies
Type: AC-DC Converter
Unit Weight: 225 g
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
MB120S 120W Medical Series Power Supplies