LPP200S12K
Advanced Energy / SL Power
675-LPP200S12K
LPP200S12K
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 200W 12V 15.67A Low Profile, 60601-1, 62368-1
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
In Stock: 3
Stock:
3
Can Dispatch Immediately
On Order:
48
Expected 22/10/2026
Factory Lead Time:
24
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
250 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Advanced Energy
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
200 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
12 VDC
15.67 A
Open Frame
90 %
101.6 mm
50.8 mm
19.05 mm
LPP200
Brand: Advanced Energy / SL Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Dimensions: 101.6 mm x 50.8 mm x 19.05 mm
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz
Maximum Operating Temperature: + 70 C
Minimum Operating Temperature: - 20 C
Mounting Style: Panel Mount
Open Frame/Enclosed: Open Frame
Packaging: Bulk
Power - Forced Air: 15 kV