AMPLH5030S-R36MT
ABRACON
815-AMPLH5030S-R36T
AMPLH5030S-R36MT
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND 0.36uH 18A 3.5m?
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2000   Multiples: 2000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABRACON
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Molded High Efficiency Inductor
2220 (5652 metric)
Shielded
360 nH
20 %
3.5 mOhms
24 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
5.6 mm
5.2 mm
2.8 mm
Carbonyl
AMPLH5030S
Reel
Brand: ABRACON
Case Code - in: 2220
Case Code - mm: 5652
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 2000
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz