AISC-0805-R18J-T
ABRACON
815-AISC-0805-R18J
AISC-0805-R18J-T
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD IND 0.18 uH 0.400 A 640.00 mOhm
ECAD Model:
In Stock: 2.958
Stock:
2.958 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABRACON
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Wirewound
0805 (2317 metric)
Unshielded
180 nH
5 %
400 mA
640 mOhms
- 40 C
+ 125 C
50
870 MHz
Standard
2.29 mm
1.73 mm
1.55 mm
Ceramic
AISC-0805
Reel
Cut Tape
Brand: ABRACON
Case Code - in: 0805
Case Code - mm: 2317
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 MHz