ABLS-6.7458MHZ-20-R60-D-T
ABRACON
815-ABLS6.74-20R60DT
ABLS-6.7458MHZ-20-R60-D-T
Mfr.:
Description:
Crystals Xtal HC-49/US SMD 4.5mm Height 6.7458MHz Tol 50ppm Stab 50ppm -40C - 85C 20pF 60 Ohms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABRACON
Product Category: Crystals
RoHS:
REACH - SVHC:
6.7458 MHz
20 pF
50 PPM
50 PPM
HC-49/US
- 40 C
+ 85 C
SMD/SMT
60 Ohms
100 uW
11.4 mm
4.7 mm
4.2 mm
ABLS
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: ABRACON
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: SMD/SMT
Product Type: Crystals
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Crystals
Type: Low Profile Crystal
Unit Weight: 670,379 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
ABLS Series SMD Low Profile Crystals
ABRACON ABLS Series SMD Low Profile Crystals are low in height and suitable for thin equipment. With tight stability, extended temperatures, and a frequency range of 3.579545MHz to 75MHz, the ABRACON ABLS Series Low Profile Crystals are ideal for computers, modems, MCUs, automotive, industrial, and wireless applications.